Kantor Pollesch w Janowie Lubelskim.

Kantor Pollesch w Janowie Lubelskim.

Różnorodność działań w Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim to pokazywanie innych rodzajów fotografii ale również wielotematowość. Od pięknych krajobrazów do różnych form architektonicznych, od bardzo przemyślanych figur geometrycznych po prezentacje ludzi znanych. Tak też i było 21 kwietnia … Wernisaż wystawy fotografa z Krakowa, wręcz legendarnego Konrada Pollescha pokazuje końcówkę lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i działania Tadeusza Kantora, człowieka niezwykłego, nieprawdopodobnie twórczego. Kantor niestety nie odnalazł się w ówczesnej rzeczywistości.

Profesor Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wyrzucony przez ówczesne władze za krytykowanie narzucanego tak zwanego realizmu socjalistycznego. Wspaniałe opowieści Przyjaciela zdominowały piątkowy wieczór. A Gości do galerii przybyło wielu od Francji do Równego na Ukrainie, od Lubaczowa do Wielopola Skrzyńskiego, miejsca gdzie Kantor się urodził. Właśnie z Wielopola przybyła delegacja z Muzeum Tadeusza. Janów Lubelski godnie prezentował Burmistrz Krzysztof Kołtyś – bardzo dziękuję.

Jako firma outsourcingowa, rozumiemy, że każdy klient ma swoje unikalne potrzeby. Dlatego też dostosowujemy nasze rozwiązania do specyfiki działalności każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy jesteś częścią większej korporacji, nasza oferta pomoże Ci zaoszczędzić czas i zasoby, skupiając się na istotnych aspektach prowadzenia biznesu.

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Za dodanie akcentów muzycznych Ewie Białoń i Przemkowi Wójcikowi, Muzeum Regionalnemu w Janowie za wypożyczenie ławki – miastu, Nadleśnictwu Janów Lubelski, Bankowi Spółdzielczemu w Janowie Lubelskim, firmie Max Elektro Romana Oleszko za pomoc finansową. Alexowi Kharvat z Równego na Ukrainie za fantastyczną wyrzeźbioną figurę fotografa , Muzeum Tadeusza Kantora za przyjazd, zaproszenie oraz upominki.

Scroll to Top