Bogacki w Kielcach

Bogacki w Kielcach

Mimo utrudnień związanych z obecną sytuacją zdrowotno-polityczną DZIAŁAMY !!! W piątek 25 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. Marszałka Piłsudskiego w Galerii im. Maksymiliana Strasza otworzyliśmy piękną i prezentującą krajobraz ojczysty wystawę „Pocztówki z Galicji 1920-1939”.

Zdjęcia ponad 100 lat temu wykonał Profesor Władysław Bogacki a obecne wydruki wykonaliśmy z odnalezionych parę miesięcy temu negatywów ciętych a darowanych przez wnuka Macieja Dobrzańskiego z Krakowa dla naszego Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Dziękuję Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Andrzejowi Będkowskiemu oraz Prezydentowi Kielc Bogdanowi Wenta za patronaty. Dziękuję mediom (prasa, telewizja) za udział i na pewno doskonałe relacje. Dziękuję wszystkim przybyłym. Tego pięknego wydarzenia by nie było gdyby nie Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski z Prezesem Arturem Artur Dziwirek.

Zaczęliśmy prezentować wystawę od Galerii Ojca Polskiej Fotografii, pochodzącego z Kielc Maksymiliana Strasza. Krótka relacja fotograficzna nie opisze atmosfery tego pięknego wydarzenia. Dziękuję Jerzy Bednarski za prezent oraz za … muzykę.

Scroll to Top